Betonarme Yükseltilmiş Döşeme


ABS Hafif Dolgu Kör Kalıplarının 5, 10 ve 15 cm sabit yüksekliklerdeki ‘Level’ serisi ile ticari veya endüstriyel yapılarda betonarme yükseltilmiş döşemeler hızlı, kolay ve son derece ekonomik bir şekilde oluşturulabilir.

yukseltilmis-dosemeElektrik-Mekanik Tesisat ve ABS Level

Geri dönüşümlü plastikten imal edilen kör kalıpları, içinden özellikle kablo tavası ve/veya sıhhi tesisat boruları geçirilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ürünler metal ayaklı tüm modüler yükseltilmiş döşemelere alternatif olarak kullanılabilir. Ayrıca, normalde 8-10 cm kuru şap ile doldurulacak her ticari alan ‘ABS Level’ kör kalıpları ve buat kapakları kullanılarak betonarme yükseltilmiş döşeme haline de getirilebilir. Bu sayede normalde kaybedilecek hacim, yapının kullanım alanına dahil edilerek özellikle elektrik ve diğer tesisat geçişlerinde değerlendirilebilir.

▶︎ En ekonomik uygulama: Metal ayak + kompozit levhalı yükseltilmiş döşemelere kıyasla %60’a varan oranda daha ekonomik bir alternatiftir.

▶︎ Tesisat geçişleri: Oluşturulan boşluklardan her türlü (elektrik, mekanik vb.) tesisat geçirilebilir, belirli aralıklarda konulacak buat kapakları ile tesisatlara kolayca erişilebilir ve düşük maliyetlerle müdahale edilebilir.

▶︎ Yüksek yük taşıma kapasitesi: Şap içinde oluşturulan yüzlerce sütun, kemer ve kubbe sayesinde çok yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir.

▶︎ Kesintisiz beton yüzey: Diğer yükseltilmiş döşemelerin aksine, oluşturulan yüzey beton olduğu için uygulamayı kaplama türü ve boyutları konusunda sınırlandırmaz.

▶︎ Bölme duvar yapımı: Üzerine tuğla-gaz beton-alçıpan vb. her türlü bölme duvar rahatça yapılabilir.

▶︎ Kolay ve hızlı kurulum: 100 m2/adam-saat hızla kurulur, herhangi bir kalifiye iş gücü gerektirmez.

▶︎ Isı ve ses izolasyonu: Oluşturulan hava boşluğu ısı ve ses izolasyonu sağlar, havalandırılırsa nem ve rutubeti engeller.

▶︎ Çevresel fayda: Geri dönüşümlü malzemeden üretilen kalıplar projelere LEED sertifikası puanı kazandırırlar.
Örnek Kesit

Betonarme Yükseltilmiş Döşeme Kesiti

En ekonomik yükseltilmiş döşeme sistemi için bizimle iletişime geçin.


İletişim