Gaziantep Iconova, Dora Botanik

Gaziantep Iconova, Dora Botanik

ABS KÖR KALIP – PLUS tek kullanımlık kör kalıp sistemi, her türlü yapıda, yüksekliği sıfırdan başlayıp 300 cm’ye kadar değişen betonarme yükseltilmiş döşemeler oluşturarak hızlı, hafif ve ekonomik bir şekilde nitelikli dolguların yapılmasını sağlar. Gaziantep Iconova yaşam merkezinde peyzal alanlarındaki yürüyüş yollarının dolgularında tercih edilen ABS Kör Kalıp – Plus ile en hafif, en hızlı ve en ekonomik yükseltilmiş döşeme uygulaması yapıldı. Altından tesisat da geçirilmesine imkan veren ABS Kör Kalıp – Plus sisteminde Dora Botanik yine ABSYAPI’yı tercih etti.

ABS Kör Kalıp – Plus dolgu kör kalıp sistemi uygulaması

ABS Kör Kalıp sistemi kullanılarak katta hafif dolgu, ters kiriş dolgusu, peyzaj dolgusu, asansör holü dolgusu, otopark rampası, temel üzerinde dolgu veya mütemadi temel dolgusu yapılabilirken, sisteme ilave edilecek basit elemanlar ile havalandırılabilir temel oluşturulabilir, sistem modüler yükseltilmiş döşeme yerine kullanılabilir. Kör kalıp sistemi;

▶︎ Benzersiz lojistik ve nakliye tasarrufu; örneğin, 100 cm’lik dolguda 50 kamyonluk dolgu malzemesi yerine 1 kamyon kör kalıp yeterlidir!

▶︎ En hafif dolgu; geleneksel, malzemeli dolgulara kıyasla yapılabilecek en hafif imalattır; örneğin, 100 cm kesit yüksekliğinde, kubbe üzeri 5 cm beton kalınlığında toplam hacmin %90’ı boştur!

▶︎ En yüksek yük taşıma kapasitesi; kör kalıpların oluşturduğu yüzlerce kolon, kemer ve kubbe sayesinde oluşturulan betonarme yükseltilmiş döşeme çok yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir; örneğin, 100 cm kesit yüksekliğinde, kubbe üzeri 5 cm beton kalınlığında 55 kN/m2 hareketli yük dayanımı vardır.

▶︎İnşaat süresinde kısalma; üst katlardaki inşaat devam ederken dolgunun yapılmasına imkan tanır, dolayısı ile ciddi anlamda inşaat süresinde kısalma sağlar.

▶︎ Döşeme altı boşluğu; oluşturulan döşeme altı boşluğundan her türlü tesisat (elektrik, mekanik vb.) geçirilebilir; kolonlar arasındaki net açıklık 59 cm’dir.

▶︎ Kolay ve hızlı kurulum; ortalama 20 m2/adam-saat.

▶︎ Kademe ve rampa yapımı; istenilen boyda kesilebilen PVC kolonlar sayesinde her türlü kademe ve rampa yapılabilir.

▶︎ Kesintisiz beton yüzey; oluşturulan yüzey beton olduğu için üzerine daha sonra serbestçe her türlü zemin kaplaması yapılabilir, tuğla-gazbeton-alçıpan vb. bölme duvar oluşturulabilir.

▶︎ Isı ve ses izolasyonu; oluşturulan döşeme altı hava boşluğu ısı ve ses izolasyonu sağlar.

▶︎ Radon gazı ve nem bariyeri; doğal olarak havalandırılabildiği için toprak altında kalan kotlarda kullanıldığında radon gazını uzaklaştırır, nem ve rutubet oluşumunu engeller.

▶︎ Çevresel fayda; geri dönüşümlü malzemeden üretilen kör kalıplar projelere LEED sertifikası puanı kazandırır.

ABS Kör Kalıp – Plus dolgu kör kalıp sistemleri

Iconova genel görünüm

Yürüyüş yolları dolgu alanları

Siz de Iconova Gaziantep gibi projelerinizde peyzaj dolguları kullanarak hızlı ve ekonomik imalatlar yapmak için bizimle iletişime bu linki tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir